Yin Yoga Dersleri Başlıyoooor

  16 Eylül 2014 itibari ile haftada iki gün, Salı akşam saat 20:30 ve Cumartesi saat 16:00'da Yin Yoga derslerim Caddebostan Yoga'da başlıyor. Caddebostan yoga'da ayrıca pek çok güzel yoga dersleri de mevcut.

 Bilgi ve kayıt için;  http://www.caddebostanyoga.com/


                                              Yin Yoga 

  Yin ve Yang, birbirini tamamlayan, yoganın iki farklı enerji alanıdır. Yang, güneş veya ateşi simgelerken yin, ayı ve suyu temsil eder. Nasıl ki güneşe ve aya, geceye ve gündüze, ateşe ve suya ihtiyacımız varsa yoga yaptığımız süre içinde yang ve yin yogaya da ihtiyacımız vardır. Yang yoga çalışması (temel, vinyasa, power yoga, vb.) yapmakta olan bedenlerin yin yoga çalışması da yapmaları bedeni dengeleyip enerji akışını sağlıklı hale getirir. Yoganın temellerine dayalı olan yin yoga pozlarda uzun süreli kalınan meditatif bir yoga uygulamasıdır. Her pozda değişen hedef bölge ile esnetilen beden, dayanıklılık, enerji akışında sağlık ve zindelik kazanır. Yin yoga aynı zamanda, beden ve zihin bütüğünlüğü sağlayarak bedeni ve zihni meditasyona hazırlar.


 Şehir hayatı içinde kendiliğinden oluşan ‘’koşturan, aceleci, zamanı yetmeyen’’ insan hallerinden ‘’daha sakin, farkındalık içinde, kendi ile bağ kuran’’ insan haline geçmeye yardımcı olur. İnsanı yavaşlatarak, kendi içine dönmesini, kendisi ile bağ kurmasını sağlar. Bu yönüyle, özellikle şehirde yaşayan insanlar için bir terapi niteliğindedir. Omurga sağlığı için çok faydalı olan yin yoganın odak noktası daha çok, omurga, kalça, bel bölgesi, leğen kemiği ve bacaklardaki bağ dokulardır. Yin yoga dersleri her yaş ve seviyeye açıktır.

CONVERSATION

0 yorum:

Yukarı
Git