Hakkımda



         Yin Yoga, Hatha Yoga, Vinyasa Yoga Eğitmeni 
Kişisel Gelişim Eğitmeni
Profesyonel Yaşam Koçu

   1986 yılının bir yaz gününde, İstanbul'da memur olan bir baba ve ev hanımı olan bir annenin kızı olarak dünyaya geldi. İkokul ve liseyi Beşiktaş'ta okuduktan sonra, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İngilizce Biyoloji Bölümü'nü kazandı. İlk kez evinden, İstanbul'dan ayrıldığı bu dönemde büyük farkındalıklar edindi. Üniversitenin son yılında Erasmus öğrenci değişim programı ile Polonya Jagiellonski Universitesi'nde Ekoloji ve Biyoteknoloji dersleri aldı. Jagiellonski üniversitesinde olduğu dönemde, değişim programı ile gelmiş olan Boston Üniversitesi profesörü Douglas Zook'tan ekoloji dersleri alma şansı yakaladı. Üniversite yaşamı boyunca çevreye olan duyarlılığı ile WWF'te gönüllü projelerde çalışarak Antalya ve Adana'da Caretta caretta koruma kamplarında gönüllü çalıştı.
  Üniversite yaşamının ardından iş hayatına, bir ilaç şirketinde stajyer olarak başlayarak atıldıysa da kalbi hep doğada, dışarıda bir yerlerde kaldığından olsa gerek, 2 yıl süren ilaç firması deneyiminden sıyrılarak kendini yin yoga hocalık eğitiminde buldu. Hayatının en önemli değişimleri bu eğitimle ve yoga ile başlamış oldu. O günden beri aşkla bağlı olduğu yoga kişisel farkındalığını artırmış hayatına kalbinden gelen istekler doğrultusunda yön vermesini sağlamıştır.
  Şeyda, 2010 yılından bu yana yoga eğitmenliği yapmakta olup, farklı tarzlara sahip yoga eğitmenleri ile çalışma imkanı bulmuş ve derslerini zenginleştirmiştir. Yin, Vinyasa, Restoratif, Hatha yoga alanlarında kendini geliştirmiş, Paul ve Suzee Grilley, David Cornwell, Mey Elbi, Berivan Aslan Sungur , Banu Çadırcı gibi alanında uzman hocalardan eğitimler almıştır.
  Uluslar arası geçerliliğe sahip olan Yoga Alliance onaylı 200 Saatlik Yin Yoga Hocalık Eğitimi ve 150 Saatlik İleri Seviye Yoga Hocalık eğitimi sertifikalarına sahiptir.
  2010 yılından günümüze, yapmakta olduğu yoga eğitmenliğinde, kaynağını Hindistan’dan alan yoga felsefesini Batı’dan gelen bilimsel çalışmalara dayanarak pekiştirmekte, derslerini felsefik ve bilimsel yaklaşımlar ile düzenlemektedir. 
  Şeyda, yoga haricinde profesyonel yaşam koçluğu ve 2012’den beri çalışmakta olduğu Nutricia Anne Bebek Beslenmesi'nde kişisel gelişim eğitmenliği yapmaktadır. Türkiye'nin hemen her şehrinde, 100 den fazla sayıda eğitim vermiştir.
 
 Eğitim Geçmişi

·        Tübitak-Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi
·        KİGEM-Mümin Sekman-Her şey Seninle Başlar
·        Genç LİG Vakfı-Genç Liderlik ve Girişimcilik
·        REC Türkiye-Genç Çevreciler Sertifika Programı
·        Yoga Alliance 200 saat- Cihangir Yoga Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga Hocalık Eğitimi
·        Paul&Suzee Grilley- Yin Yoga Teacher Training -Philosophy and Techniques
·        Yoga Alliance 150 saat- Cihangir Yoga Mey Elbi ile İleri Seviye Yoga Hocalık Eğitimi
·        Banu Çadırcı- Sandalye Yogası Eğitimi
·        Marefidelis- Dişi Gücümüze Dönüş
·        Navitas- Eğitimcinin Eğitimi ve Eğitim Tasarımı
·        Baltaş Akademi- Kişiliği Anlamak ve Yönetmek
·        ID International Coaching Academy- Integral Life Coaching
·        ID International Coaching Academy- Change Focused Coaching





CONVERSATION

Yukarı
Git