top of page
Yaklaşan hiç etkinlik yok

28 Temmuz Per

|

Çeşme

28-31 Temmuz İzmir Çeşmeköy, Yoga ve Mindfulness Tatili

3 gece 4 gün sürecek Yoga Tatili ve Mindfulness kampı, Şeyda Tosçalı’nın 12 yıldır sürdürdüğü Yoga eğitmenliği tecrübesi ile sunacağı çok çeşitli Yoga, nefes ve Mindfulness pratiklerini içerirken masal akşamından ve Sınırlar üzerine bir atölyeden oluşmaktadır.

28-31 Temmuz İzmir Çeşmeköy, Yoga ve Mindfulness Tatili
28-31 Temmuz İzmir Çeşmeköy, Yoga ve Mindfulness Tatili

Saat ve Yer

28 Tem 2022 14:00

Çeşme, Çakabey, 35930 Çeşme/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

3 gece 4 gün sürecek Yoga Tatili ve Mindfulness kampı, Şeyda Tosçalı’nın 12 yıldır sürdürdüğü Yoga eğitmenliği tecrübesi ile sunacağı çok çeşitli Yoga, nefes ve Mindfulness pratiklerini içerirken masal akşamından ve Sınırlar üzerine bir atölyeden oluşmaktadır.

Bu kamp, İzmir Çeşme’de yer alan, Çeşmeköy'ün ferah doğası ve çam ağaçları altındaki yoga alanı içinde tazelenip yenilenmek, kendine sağlıklı bir tatil hediye etmek isteyen herkese açıktır. Kampta, Tao Vinyasa, Hatha Yoga, Yin Yoga, Somatik Yoga Terapi uygulamaları Mindfulness ve Nefes seansları ile dengelenecektir. Masallarla Derin Yin akşamı ile Sınırlar ve Mindfulness atölyesi kampın öne çıkan uygulamaları arasındadır.

Tüm pratikler yogaya yeni başlayan veya başlamayı düşünen kişiler için de uygundur.

İzmir Çeşmeköy’ün ferah doğası içinde, kişisel olarak zaman geçirecek alanlar mevcut olup, dileyenler Çeşmeköy’e çok yakın mesafede olan denize ulaşabileceklerdir. Alandaki büyük çimler ve ayrıca ahşah açık hava yoga alanında uygulamalar yapılacak, Çeşmeköy’ün kendi üretimini içeren vejetaryen mutfak ile temiz besinlere erişecek, dinlenme ve güneşe bolca vakit ayıracağız.

Tüm bunların yanında online ve evde geçen pandemi döneminin ardından bol oksijen ve yeşillik dolu doğanın kucağında olmak, güvenli bir alan içinde yüz yüze uygulamalar yapmakhepimize iyi gelecek..

Oda Konaklamaları: Çeşmeköy'ün odaları oldukça ferah..tek veya 2 kişilik odalarda konaklama yaparken kişi başı en az 15 metrekare alanınız oluyor.. İki kişilik odalar için tek kişi olarak geldiğinizde sizi uygun yaş ve cinsiyetteki biri ile aynı odaya yerleştirebiliyoruz. Kamplarda doğan arkadaşlıkların, uzun süreli dostluklara çok kez dönüştüğünü deneyimden söyleyebiliriz. Tek kişi konaklama seçeneği ise Glamping çadırda mevcut.. (Glamping çadır içinde bazası ve mobilyaları olan geniş bir çadır türü)

Kamp Programı:

28 Temmuz Perşembe 14:00 Odalara yerleşme ve serbest zaman 16:00-16:30 Tanışma Çemberi 16:30-17:30 Somatik Yoga Terapi 19:30-21:00 Akşam Yemeği 21:30-22:30 Sınırlar ve Mindfulness Atölyesi

29 Temmuz Cuma 08:00-8:30- Nefes Pratiği ve Mindfulness Meditasyonu 08:30-10:00-Hatha Yoga Pratiği 10:00-11:30-Kahvaltı 11:30-19:30-Serbest Zaman (Denizde veya Çeşmeköy’de) 19:30-20:30 Akşam Yemeği 21:30-22:30 Masallarla Derin Yin Akşamı

30 Temmuz Cumartesi 08:00-8:30- Mindful Yürüme Meditasyonu 08:30-10:00 Tao Vinyasa Yoga Pratiği 10:00-11:30 Kahvaltı 11:30-19:30 Serbest Zaman ve Doğa Yürüyüşü (Denizde veya Çeşmeköy’de) 19:30-20:30 Akşam Yemeği 21:00 –21:40- Somatik Hareket ve Mindfulness Meditasyonu 22:00- Dans , müzik, eğlence zamanı

31 Temmuz Pazar 08:00-8:30- Nefes Pratiği ve Mindfulness Meditasyonu 08:30-09:30 Hatha Yoga Pratiği 09:30-11:30 Kahvaltı 12:00-12:30 Odalardan Çıkış 13:00-14:00 Kapanış Çemberi

Kayıt ve Diğer Bilgiler: *İlk 8 kişi için indirimli kayıt alınmaktadır.* Kayıt ücretleri oda türlerine göre değişmektedir.Glamping çadırlar mobilyalı, ışıklı büyük çadırlardır. Çadırda tek veya iki kişi konaklama yapılabilir. Odalarda tek, 2,3,4 kişilik konaklama seçenekler mevcuttur. Konaklamaya tek kişi gelip 2veya daha fazla sayıda kalınan bir oda tercih etmeniz durumunda size en uygun kişi ilekalabileceğiniz oda verilmektedir. Kamplarda genelde benzer ihtiyaç ve bakış açısında kişiler geldiğinden, yeni tanışmaların uzun süreli dostluklara dönüşebildiğini kendi deneyimimizden söyleyebiliriz.

Fiyatlara dahil olanlar: Konaklama, tüm yoga dersleri ve atölye çalışması, seyahat sağlık sigortası dahildir. Konaklamada kahvaltı , akşam yemeği (vejetaryen menü) tüm kamp süresince tüketilecek su dahildir. Yemeklerdeki su harici içecekler dahil değildir. Aşağı bölümden kredi kartı ile veya havale ile satın alabilirsiniz.

Ulaşım: Kampa ulaşımlar katılımcının kendisine aittir, fiyatlara dahil değildir. Çeşmeköy'den yönlendirme alınabilir.

Şeyda Tosçalı Hakkında 1986 yılı İstanbul doğumlu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi İngilizce Biyoloji bölümü mezunu. 2010 yılında Polonya Jagiellonski Üniversitesi’nde Erasmus Bursu ile Biyoteknoloji ve Ekoloji alanlarında öğrenim gördü. İlk Yoga eğitmenlik eğitimini 2010 yılında Berivan Aslan Sungur’un, 200 saatlik Yin Yoga Eğitmenlik programı ile Cihangir Yoga’da tamamladı. Bu eğitimin ardından Paul Grilley, Donna Farhi, Lesli Kaminoff, Carlos Pomeda, God Frey ve David Cornwell gibi hocalarla çalışma fırsatı bulurken, uzun süre Berivan’ınyanında eğitimlerine asistanlık yaptı.

2012-2020 yılları arasında çalıştığı Danone’da kurumsal eğitmenlik ve koçluk rollerini yürüttü. Mindfulness ile 2018 yılında tanışarak, Jon Kabat-Zinn, David Cornwell, ve Oxford Mindfulness merkezinin sunduğu eğitmleri tamamladı. Mindfulness alanında bilimsel çalışmalar yapan pek çok terapist, psikolog ve eğitmenin sunduğu çok çeşitli eğitmlere katılarak bilgi ve deneyimini geliştirmeye devam etmektedir.

Şeyda, Cihangir Yoga, Oasis Bomonti gibi İstanbul’un pek çok bilinen stüdyosunda Yoga ve Meditasyon dersleri vermiş olup, kurucusu olduğu Satiminds Mindfulness ve Yoga okulunda Yoga uzmanlık programları, 8 Haftalık Mindfulness ve Yoga programları ile Mindfulness Koçluk seansları sunmaktadır.

Çeşmeköy Hakkında Çeşmeköy, Çeşme'de yer alan bir sürdürülebilir yaşam projesidir. Orman ile çevrili, muhteşem deniz manzarası ile benzersiz bir doğa oteli, restoran ve etkinlik mekanı olmanın yanı sıra, kendi tarlasında yetiştirilmiş ve yerel üreticiden temin edilmişürünler ile hazırlanan yemekleri, eşsiz bir manzaraya bakan yemyeşil orman içerisinde, rustik ve minmalist dokuda odaları ile sizlere bambaşka bir deneyim sunar. 15 dönüm orman arazisi içerisinde bulunan Çeşmeköy, 10 odası, 4 glamping çadırı ile 40 (kış sezonunda 32) yatak kapasitesi ile sizlere şehire beş dakikalık mesafede "şehir hayatından çok uzak bir dinginlik hissettirecek. Açık ve kapalı çeşitli etkinlik alanları ile Çeşmeköy'de bir Yoga merkezi, çim etkinlik alanı, çocuk oyun alanı, dükkan, workshop ve kamplar için bir etkinlik alanı olarak hizmet vermektedir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page