top of page
Yaklaşan hiç etkinlik yok

15 Ocak Cmt

|

Zoom Online

Mindfulness Temelli Yin Yoga Uzmanlık Programı

(50 Saat, YACEP Yoğunlaştırılmış Program)

Mindfulness Temelli Yin Yoga Uzmanlık Programı
Mindfulness Temelli Yin Yoga Uzmanlık Programı

Saat ve Yer

15 Oca 2022 10:00 – 19 Şub 2022 16:00

Zoom Online

Etkinlik Hakkında

(50 Saat, YACEP Yoğunlaştırılmış Program) Mindfulness Temelli Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlık Programı, yoga uzmanları veya yoga deneyimi olan, Yin Yoga’yı öğrenmek veya öğretmek isteyen, yaşamına, derslerine, pratiklerine Yin Yoga’yı ve Mindfulness tekniklerini birlikte dahil etmek isteyen herkesin katılımına açık uluslarası Yoga Alliance belgeli bir programdır.

İçerik: Yin Yoga, genellikle yerde uygulanan,esneme ve germe hareketleri ile fasya üzerinde çalışan eski bir tekniktir. Pozların içinde bir kaç dakika kalıyor olmak, yin yoga uygulamasını meditatif bir uygulamaya dönüştürerek kişinin kendine yakınlaşmasına yardımcı olur. Mindfulness ise yoga kadar eski bir farkındalık yolu olup, günümüzde çok çeşitli teknikler, sinir sistemine duyarlı pratikleri, nefesi, meditasyonu ve duyuları birer araç olarak kullanarak kişinin farkındalığına ve kendine yakınlaşma sürecine destek olur. Yin Yoga ve Mindfulness, birbirini tamamlayan iki dost gibi, Şeyda Tosçalı'nın uzun süredir sunduğu çalışmalarının ana kaynaklarını oluşturmaktadır. Bu uzmanlık programında öncelik kişinin kendine yakınlaşması ve bu yolda olan kişilere rehberlik edecek yetkinliği kazanmasını sağlamaktır.

Şeyda Tosçalı, Yoga’ya 2010 yılında Cihangir Yoga’da, Yin Yoga dersleri ile başladı. Aynı sene tamamladığı 200 saatlik Yin Yoga uzmanlığını, hocası Berivan Aslan Sungur’a uzun süren asistanlık süreci izlerken, pek çok stüdyoda yin yoga dersleri verdi. Yoga ve Meditasyon alanında farklı uzmanlık eğitimleri tamamlamaya devam etti. İstanbul’un pek çok stüdyosunda yüz yüze ve online dersler verdi. 2018 yılında Yoga derslerine ve kendi pratiklerine, Mindfulness teknikleri ve meditasyonlarını dahil etti. 2020 yılında kurduğu Satiminds Mindfulness ve Yoga ekolünde, 8 haftalık Mindfulness ve Yoga programları, uzmanlık programları ve atölyeler sunmakta, farklı eğitimler alarak kendini güncellemeye devam etmektedir.  Ocak 2022 yılında başlayacak Mindfulness Temelli Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nda Mindfulness ve Yin Yoga’nın birbirini besleyip tamamlayan, kapsayıcı yaklaşım ve tekniklerini bir arada sunacaktır. Şeyda Tosçalı hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki eğitmen bilgisinde bulabilirsiniz.

Bu programa katılanlar, Şeyda Tosçalı’nın Ocak 2022’de başlayacak olan Yin Yoga, Mindfulness , Hatha Yoga, Somatik Yoga Terapi dersleri içeren 2 aylık online yoga grubuna ve 2 haftada bir gerçekleşen Derin Yin Yoga online derslerine ücretsiz olarak katılabileceklerdir.

Program Konu Başlıkları: Yoga ve Tarihçesi Yin Yoga, Yin Yoga Tarihi ve günümüzde uygulanışı Yin-Yang kavramları ve Yin Yoga’nın diğer yoga türlerinden farkları Yin Yoganın Fiziksel ve Ruhsal Faydaları Mindfulness Nedir? Önemi ve Tarihçesi Fonksiyonel Meditasyon Oturuşunu Bulmak Temel Yin Yoga Asanaları (Pozları) Fasya Yin Yoga Anatomi Yin Yoga pozlarının anatomik analizleri Nefes Teknikleri ve Yin Yoga’da Kullanımı Uygun olan Nefes Teknikleri Sinir Sistemi ve Anatomisi Yin Yoga Derslerinde Sinir Sistemini Regüle Eden Yaklaşım Yin Yoga Derslerinde Mindfulness Teknikleri Kullanmak Mindfulness ve Yin Yoga’nın birbirini tamamlayan yanları En Sık Kullanılan Mindfulness Meditasyonları Mindfulness Temelli Yin Yoga Ders Planlaması Kendi Pratiğini Kurgulamak, Kendine Rehberlik

Kimler Katılabilir? Sertifikasyon Koşulları Nelerdir? Yoga uzmanları ve en az 3 ay yoga deneyimi olan katılımcılar katılabilirler. Bu programa katılanlar 50 Saat Yoga Alliance Onaylı sertifika almaya hak kazanmak için tüm ödevler, ders sunma pratikleri, ders gözlemi, okumalar ve yin yoga derslerini tamamlamaları, Şeyda Tosçalı ile 2 saatlik Yin Yoga eğitmenliğine yönelik süpervizyon görüşmelerini almış olmaları gerekmektedir. Haftasonu canlı buluşmalara devamsızlık hakkı 1 haftasonu buluşması kadardır.Canlı buluşmalara katılamayanlardan o buluşmanın kaydını izleyip özet çıkarmaları beklenmektedir. Program sonunda el edilen 50 Saatlik Yoga Alliance belgesi, Yoga Alliance devam eden eğitim saatlerine saydırılabilir.

Tarihler: Tanıtım buluşması: 20 Aralık Pazartesi 21:00-22:30/ Zoom online 1.Buluşma: 15 -16 Ocak 2022 (10:00-16:00 arası) 2.Buluşma: 5-6 Şubat 2022 (10:00-16:00 arası) 3.Buluşma: 19-20 Şubat 2022 (10:00-16:00 arası)

Süpervizyon görüşmeleri ayrıca planlanacaktır.

Yin Yoga ve Mindfulness Ders Tarihleri: 20-27 Ocak, 3-10-17-24 Şubat (Perşembe akşamları) Derin Yin Ders Tarihleri: 19 Ocak, 2-16 Şubat (2 haftada bir Çarşamba akşamları)

Program Ücreti: 21 Aralık 2021 tarihine kadar olan ödemelerde 2.950 TL (KDV Dahil) 21 Aralık 2021 tarihi sonrası – 15 Ocak 2022 ye kadar : 3.450 TL (KDV Dahil)

Dahil Olan Ücretsiz İçerikler:

 • Şeyda Tosçalı’nın Ocak-Şubat 2022 aylarında gerçekleşecek, 500 tl değerindeki, 24 derslik Online Yoga programı ve Derin Yin Yoga derslerine ücretsiz katılım hakkı
 • 2 Seans canlı ve birebir görüşme ile Yin Yoga eğitmenlik süpervizyonu
 • Yin Yoga ve Mindfulness Uzmanlaşma Kitapçığı PDF İndirilebilir Versiyon
 • Ders kayıtlarından tekrar imkanları
 • Ocak-Şubat aylarına ait Yin Yoga ve Mindfulness Derslerinin Ses Kayıtlarının indirilebilir versiyon
 • 15’er dakikalık 5 Farklı Mindfulness Meditasyonu Ses Kaydı İndirilebilir versiyon

Eğitmen Şeyda Tosçalı Hakkında:  1986 yılı İstanbul doğumlu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi İngilizce Biyoloji bölümü mezunu. 2010 yılında Polonya Jagiellonski Üniversitesi’nde Erasmus Bursu ile Biyoteknoloji ve Ekoloji alanlarında öğrenim gördü.

İlk Yoga eğitmenlik eğitimini 2010 yılında Berivan Aslan Sungur’un, 200 saatlik Yin Yoga Eğitmenlik programı ile Cihangir Yoga’da tamamladı. Bu eğitimin ardından Cihangir Yoga’da çeşitli yoga eğitimleri almaya devam etti. Paul Grilley, Donna Farhi, Lesli Kaminoff, Carlos Pomeda, God Frey ve David Cornwell gibi hocalarla çalışma fırsatı bulurken, uzun süre Berivan’ın yanında eğitimlerine asistanlık yaptı.

2012-2020 yılları arasında çalıştığı Danone’da kurumsal eğitmenlik rolünü yürüttü. 2012’de ID Academy Integral Koçluk eğitimi ile ICF onaylı Yaşam Koçluğu belgesini alarak Danone’da satış ekiplerine koçluk yapmaya başladı. 2017 yılında NVC Şiddetsiz İletişim Eğitici Eğitimi, iletişimde şiddetsizliği ve empatiyi çalışmalarına dahil ederek sunmasını sağladı.

2018 yılında David Cornwell ve Banu Çeçen ile ICF onaylı Breathing Mind Mindfulness Practioner eğitimini tamamlayarak 8 Haftalık Mindfulness Eğitimleri ve Mindfulness Koçluk seansları vermeye başladı.2019-2020 yıllarında David ve Banu’ya Mindfulness Practioner eğitimlerinde asistanlık yaparak katılımcılara Mindfulness Koçluğu yaptı.Oxford Mindfulness merkezinden aldığı eğitimlerle Mindfulness alanındaki bilgisini derinleştirdi. Şeyda, İstanbul’un pek çok stüdyosunda yoga dersleri vermiş olup şu sıralar Satiminds ekolünde, online dersler ve uzmanlık programları sunmaktadır. Kurumlara Mindfulness eğitimleri vermekte ve online 8 haftalık Mindfulness programları sunarak, koçluk çalışmalarını yürütmektedir.

Aldığı Eğitimlerden Bazıları

 • Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga Hocalık Eğitimi 2010 (Yoga Alliance Sertifikası 200 Saat)
 • Paul & Suzee Grilley Yin Yoga Anatomy and Philosophy 2011 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • Berivan Aslan Sungur ile Yogaya Yönelik Anatomi 2012 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • Mey Elbi ile İleri Seviye Yoga Hocalık Eğitimi 2014 (Yoga Alliance Sertifikası 150 Saat)
 • Banu Çadırcı ile Sandalye Yogası 2014
 • Carlos Pomeda ile Yoga Felsefesi 2014 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • Mey Elbi ve Naz Şarman ile Cihangir Yoganın Temelleri Hocalık Eğitimi 2015 (Yoga Alliance Sertifikası 200 Saat)
 • Donna Farhi ile Omurga Bütünlüğü 2015 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • Cihangir Yoga Staj Programı 2015 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • Cihangir Yoga Asistanlık Programı 2016 (Yoga Alliance Sertifikası 30 Saat)
 • NVC Şiddetsiz İletişim Eğitici Eğitimi 2017 (160 Saat) Eğitmen: Vivet Alevi
 • Berivan Aslan Sungur ile İleri Seviye Yin Yoga Hocalık Eğitimi 2018 (120 Saat)
 • David Cornwell & Banu Çeçen ile Breathing Mind Practioner Mindfulness Koçluğu 2018-19 (220 Saat)
 • Carlos Pomeda & Zeyneb Uras – Yoga Felsefesi 2019 (30 Saat)
 • David Cornwell & Banu Çeçen ile Breathing Mind Practioner Mindfulness Koçluk Programı (Asistan Koç -2019-2020)
 • Oxford Mindfulness Centre, Korona Döneminde Mindfulness Öğretmek Atölyesi (04,2020)
 • Oxford Mindfulness Centre & David Cornwell ile, 8 Haftalık MBCT Programı
 • Jon Kabat-Zinn 8 Haftalık Mindfulness Programı
 • Oxford Mindfulness Centre – Psk. David Treleaven ile Mindfulness Eğitmenleri için Travmaya Duyarlı Mindfulness Eğitimi (04,2021)
 • Somatik Yoga Terapi Uzmanlık Programı (03,2021)

Referanslardan Bazıları:

 • Danone Nutricia ile Kurumsal Eğitmenlik Görevi (2012-2020)
 • Funofis ile Kurumlara Ofis Yogası Atölyeleri (2015-2018)
 • Bilgi Üniversitesi Örgütsel Psikoloji Bölümü Bipolar Bozukluk Tanısı olan Bireylerin Çalışma Yaşamı Programı- Mindfulness Semineri (17 Aralık 2019)
 • Özyeğin Üniversitesi & TbeMark Online Seminer: İş Yaşamında Mindfulness (24 Mart,2020)
 • Bayer - Korona Dönemi Mindfulness Eğitimi (Nisan, 2020)
 • Cihangir Yoga, Advayta Yoga, Oasis Bomonti, Nefess Yoga’da Yoga eğitmenliği

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page