top of page
Yaklaşan hiç etkinlik yok

06 Mart Pzt

|

Zoom Online

Sinir Sistemi Düzenleme Programı

6-31 Mart arası 4 hafta sürecek bu programda; Mindfulness temelinde, Polivagal teoriye dayalı pratikler, somatik uygulamalar ve Otonom Sinir Sistemimize yönelik teorik içerikler yer alacak.

Sinir Sistemi Düzenleme Programı
Sinir Sistemi Düzenleme Programı

Saat ve Yer

06 Mar 2023 21:30

Zoom Online

Etkinlik Hakkında

İçinde olduğumuz bu zorlu süreçte canlanan pek çok zorlu duygu ile tek başımıza baş etmekte güçlük çekiyor, doğal olarak dengeyi bulmakta zorlanıyoruz. İlk kez böylesi bir kolektif travma ile baş başa kalmak, kendi başımıza içinden çıkmaya çalışmak derinlerimizde yer alan pek çok başka zor konuyu da beraberinde getiriyor.

Hem bir destek grubu hem de bir sinir sistemi düzenleme donanımı kazandırmak adına bu programı açmaya niyet ettim. Birlikte olmak, zor olanı konuşabilmek ve ömür boyu kendiniz ve çevreniz için kullanabileceğiniz içerikte bir program olsun istedim.

Bu dönemde bana en iyi gelen, derslerime katılanların iyi ki katıldım demesine vesile olan, yıllar içinde edindiğim Sinir Sistemine yönelik pek çok deneyim ve pratik yeniden ayağa kalkmaya, dayanışmaya, üretmeye ve rutine kısmen de olsa dönebilmeme çok yardımcı oldu. Bir öğrencimi depremde kaybetmiş olmanın verdiği üzüntü içinden geçebilmeme vesile oldu. İçinde olduğum çoklu ve zorlu duyguları gerektiği şekilde yaşamaya izin verebilmemde kıymetliydiler. Şimdi onları paylaşma zamanının geldiğini hissediyorum.

Yıllar içinde cebimde biriken, gerek Mindfulness ve Yoga ile gerekse de Biyoloji lisansından edindiğim Otonom Sinir Sistemi ve insan olmaya dair pek çok bilgiyi derleyerek paylaşacağım bu program 4 hafta sürecek ve gelirinin %50'sini çalışmalarını şeffaflık içinde paylaşan Ahbap derneğine aktarıyor olacağım. Yoga Alliance onaylı 30 saat YACEP ile belgelendirilecek program 4 hafta boyunca haftada 3 kez canlı ve online buluşmalar, Sinir Sistemi'ne yönelik teorik bilgi aktarımı, pratik çalışmaları içeriyor olacak.

Konular genel olarak;

Polivagal Teori ve pratikleri,

Somatik Uygulamalar,

Otonom Sinir Sisteminin Esnek Dayanıklılığı

Sinir Sistemini Regüle Etme Araçları

olacak. Ayrıca bir Whatsapp grubu üzerinden paylaşımlarda bulunacağız.

6-31 Mart arası 4 hafta boyunca her hafta;

Pazartesi 21:30-23:00 Teori & Pratik

Çarşamba-Cuma 21:30-22:30 Pratik

buluşmaları olacak.

Canlı katılamadığınızda kayıtlardan izleme imkanı bulabileceksiniz, ayrıca bir topluluk olarak bu zorlu dönemi birbirimizden destek alarak karşılıyor olacağız.

Kayıt bilgilerini ve detayları içeren form aşağıda yer almaktadır. Her türlü sorunuz için bana yazabilirsiniz.

Sevgiyle,

Şeyda

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page