top of page
Yaklaşan hiç etkinlik yok

07 Kasım Cmt

|

Zoom

Yoga Uzmanlarına Yönelik Mindfulness Uzmanlaşma Programı

Bu programda, Yoga uzmanlarının ve uzmanlık yolunda olan herkesin Mindfulness öğreti ve tekniklerini derslerine etkin bir biçimde entegre edebilmeleri, Mindfulness'ın tek başına meditasyon olmadığı gerçeğinden yola çıkarak tarihsel ve bilimsel boyutunun etraflıca ele alınması amaçlanmaktadır.

Yoga Uzmanlarına Yönelik Mindfulness Uzmanlaşma Programı
Yoga Uzmanlarına Yönelik Mindfulness Uzmanlaşma Programı

Saat ve Yer

07 Kas 2020 10:00

Zoom

Etkinlik Hakkında

Mindfulness, Buddha'nın 2500 yıllık öğretilerinden biri olarak günümüzde, batıda değerli eğitmen, onursal doktor Jon Kabat-Zinn ile seküler yani diğer bir deyişle bilimsel olarak uygulanmaya başlanmıştır. Harvard Üniversitesi Sara Lazar ile yaptığı araştırmada Mindfulness tekniklerinin beynimizde yarattığı pozitif değişimi bilimsel olarak ispatlayarak günümüzde pek çok Mindfulness çalışmasının önünü açmıştır.

Bu programda, Yoga uzmanlarının ve uzmanlık yolunda olan herkesin Mindfulness öğreti ve tekniklerini derslerine etkin bir biçimde entegre edebilmeleri, Mindfulness'ın tek başına meditasyon olmadığı gerçeğinden yola çıkarak tarihsel ve bilimsel boyutunun etraflıca ele alınması amaçlanmaktadır. Program sonunda, yapmış olacağınız uygulamalar, ders verme pratikleri ve Mindfulness meditasyonları sayesinde, Mindful bir yaklaşım sunan yoga uzmanları olarak, yoga derslerinize katılan kişilere Mindfulness'ın bilimsel faydalarını sunabilmeniz mümkün olacak.

Program sonunda 50 saatlik Yoga Alliance onaylı YACEP belgesini Yoga Alliance Continuing Education (Devam eden eğitimler) saatlerine saydırabileceksiniz.

 • Program Ana Başlıkları:
 • Mindfulness Nedir?
 • Mindfulness ve Meditasyon Farkı
 • Mindfulness Tarihçesi
 • Budist Mindfulness ve Seküler Mindfulness
 • Satipatthana Sutta
 • Sinir Sistemi Anatomisi, Fasya ve Sinir Sistemi ilişkisi
 • Otonom Sinir Sistemi ve Mindfulness
 • Bilimsel Makaleleri Okumak
 • Mindfulness Meditasyonlarını Öğrenmek ve Öğretmek
 • Kendi Pratiğini Oluşturmak
 • Yoga Derslerinde Mindfulness Uygulama ve Yaklaşımı
 • Mindfulness Temelli Yoga Dersi Planlama ve Uygulama

Program Detayları Canlı yayın buluşmaları Zoom platformu üzerinden yapılacaktır.Haftasonu Buluşmaları : 7-8 Kasım ve 21-22 Kasım saat 10:00-16:00 (Teori ve Pratik dersi)Hafta içi Mindfulness Meditasyon Buluşmaları: 9-24 Kasım tarihleri arası haftaiçi her gün saat 07:30-08:30 (Bu buluşmaların ses kaydı Teachable platformundan kendinize saklamanız için indirilebilir olacaktır.)Mindful Yoga Ders Pratik Buluşmaları: 12 Kasım Perşembe 20:00-21:30 Mindful Yin Yoga, 14 Kasım Cumartesi 13:00-14:30 Mindful Yumuşak Akış, 19 Kasım Perşembe 20:00-21:30 Mindful Hatha Yoga , 26 Kasım Perşembe 20:00-21:30 Mindful VinyasaKapanış Buluşması: 5 Aralık 2020Bu program Şeyda Tosçalı ile yapılan yukarıdaki buluşma saatleri dışında 3 Saat Mindful Yoga dersi ve 2 saat Mindfulness Meditasyon dersi vermenizi (grup çalışması olarak), 2 saat Mindful yoga ders gözlemi ve 1 saat Şeyda Tosçalı'dan alacağınız Mindfulness mentörlüğünü içermektedir.Yoga Alliance onaylı sertifika hakkı kazanmak için canlı buluşmalara en fazla 2 devamsızlık hakkı bulunmaktadır.Program Kitapçığı,buradaki Teachable online eğitim platformuna Pdf olarak yüklenecek ve indirilebilir olacaktır.Canlı yayın buluşmalarının Zoom kayıtları ve tüm eğitim materyalleri 2021 Ocak ayı sonuna kadar bu platform üzerinden erişiminize açık olacaktır.Program sonunda Yoga Alliance onaylı YACEP sertifikanız Pdf olarak mail adresinize iletilecektir.Sorularınızı mindfulyogatr@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Programa Katılım Koşulları Programa katılım için yoga uzmanı olmanız veya herhangi bir yoga uzmanlık programı içerisinde olmanız gerekmektedir. 200, 100 veya 50 saatlik yoga uzmanlık programı tamamlamış, belge sahibi olan veya uzmanlık programı içerisinde olan herkese açıktır. Herhangi bir Mindfulness meditasyon deneyim şartı aranmamaktadır ancak 8 haftalık bir Mindfulness programı bitirmiş veya program içerisinde olan yoga uzmanlarına öncelik verilecektir.Programa ön başvurunuz için sayfanın altında yer alan ONLINE ÖN KAYIT butonuna tıklayarak ilk aşamada karşınıza çıkan bilgileri doldurup ücretsiz üyelik açmanız ve ardından karşınıza gelen başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Soru veya destek için mindfulyogatr@gmail.com a yazabilirsiniz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page