top of page
Yaklaşan hiç etkinlik yok

12 Kasım Cmt

|

Hapaka Online & Yüzyüze İnziva

Satiminds Mindfulness Uzmanlık Programı

Satiminds Mindfulness Uzmanlık Programı; Şeyda Tosçalı rehberliğinde, Mindfulness’ın Budist kökenleri ve bilimsel kanıtlara dayalı pratikleri ile iç içe olarak hazırlanmış 150 saatlik kapsamlı bir Mindfulness Uzmanlık Programıdır.

Satiminds Mindfulness Uzmanlık Programı
Satiminds Mindfulness Uzmanlık Programı

Saat ve Yer

12 Kas 2022 10:00

Hapaka Online & Yüzyüze İnziva

Etkinlik Hakkında

Satiminds Mindfulness Uzmanlık Programı; Şeyda Tosçalı rehberliğinde, Mindfulness’ın Budist kökenleri ve bilimsel kanıtlara dayalı pratikleri ile iç içe olarak hazırlanmış 150 saatlik kapsamlı bir Mindfulness Uzmanlık Programıdır. 8 haftalık Mindfulness programları oluşturmayı, kendi yaşamına Mindfulness pratiklerini dahil etmeyi isteyen herkese açık olan bu program, sinir sistemine dayalı pek çok bilimsel yaklaşım ve pratiği, travmaya duyarlı mindfulness aktarımını ve Budist Mindfulness kökenlerini bir bütün olarak içerir. Mindfulness genel olarak, kökenlerinin Budist öğretiye dayandığı, batıda 1970’li yıllarda Prof. Dr. Jon Kabat-Zinn ile seküler olarak aktarılan, günümüz modern yaşamın stresine maruz kalmanın yarattığı etkileri en aza indirerek, kişinin kendine ve öz benliğine yakınlaşmasında araç olarak kullanılan pek çok pratiği içerir. Satiminds Mindfulness ekolü, Şeyda Tosçalı’nın uzun yıllardır yoga ve meditasyon yolunda geçirdiği sürenin yanında son 4 senedir tamamladığı Mindfulness Uzmanlık eğitimleri ve meditasyon deneyimleri ile oluşturduğu bütünsel bir Mindfulness ekolüdür. Bu ekol, seküler yaklaşımlı Budist öğretiler ile bilimsel kanıtların ışığında, bireyi merkeze alan, Mindfulness’ı büyük oranda canlı katılım gerektiren çalışmalarla aktaran bir yaklaşımı benimser.

Bu geniş kapsamlı uzmanlık programı; – 150 saatlik uluslarası Yoga Alliance onaylı YACEP Sertifikası ile Satiminds 8 Haftalık Mindfulness Programı öğretme yetkinliği kazanmayı, – Katılımcıların kendi özgünlüklerinin keşfine çıkmalarını, – Kişisel farklılıklarını muhafaza ederek Mindfulness çalışmalarını yaşamlarına entegre edebilir olmalarını sağlar. Program detayları ile ilgili sorularınız için, program asistanı Hazal Zeynep Demirel‘e +90 (535) 746 40 59 Whatsapp nolu numaradan yazabilirsiniz. Size en geç 24 saat içerisinde dönüş yapılacaktır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page